czwartek, 17 maja 2012

Adresownik

Jednym z wielu ostatnich stresujących dla mnie wydarzeń było wykonanie i rozsyłanie zaproszeń ślubnych...
Proceder ten był dobrą okazją do skompletowania sporej kolekcji adresów, bo  na codzień z większością osób kontaktujemy się jednak telefonicznie/mailowo i jakoś tak te 'prawdziwe', domowe adresy gdzieś tam uciekały. Postanowiłam więc, że skoro już uzbieraliśmy takie skarby, to warto je zanotować i zatrzymać na następne podobne okazje, a nóż przydadzą się następnym delikwentom;)
Miałam akurat taki - pusty prawie;) - adresownik kupiony chyba kiedyś w sklepie typu 'wszystko za 5zł', a za inspirację do zalterowania go posłużyło mi wyzwanie w 'Laboratorium' 7 Dots Studio na pracę w stylu Mail Art, który idealnie mi tutaj pasował:))Na początku brzegi i grzbiet adresownika okleiłam cienką tkaniną. Jako papier bazowy na froncie i z tyłu użyłam jasnej strony 'Drive All Night' z kolekcji Dreamer 7 DS, który podrasowałam trochę stemplami PaperArtsy ze Scrappo. Brzegi potuszowałam, przejechałam nożyczkami i poprzeszywałam na maszynie.


 
 Dodałam różne 'pocztowe' stemple, sznureczek i ćwieka pasujące do klimatu, 'znaczki' powycinane z różnych papierów. Skrzynce na listy dodałam skrzydeł za pomocą jednego z moich ulubionych ostatnio skrzydlatych stempli Lost Coast Designs ze Scrappo I oczywiście, jak widać, nie obeszło się również bez pocztowych 'śmietków', które jak niejedna scraperka trzymałam, mając nadzieję, że pewnego razu się przydadzą;) I oto nadszedł dzień!:D
Z tego źródła m. in. fragment potwierdzenia nadania naklejony z tyłu;)Na grzbiecie napis z Alpha Stickers - Social Games.


Niestety zgapiłam się i nie zrobiłam adresownikowi zdjęcia 'przed', więc musicie uwierzyć mi na słowo, że teraz wygląda trochę lepiej;)

11 komentarzy:

 1. Wooooooooow! Jest przepiękny! Ma w sobie taki urok, klimat i czar! Cudo, cudo, cudo! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny, a to skrzydło z boku mnie ujęło bardzo. I znaczek pocztowy z serduchem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno wygląda o niebo lepiej od pierwotnej wersji :) Świetnie dobrałaś kolory i dodatki.

  OdpowiedzUsuń
 4. F5, F5, F5 i nic :( zdjęć nie widzę :( Wrócę później.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwszy raz ładowałam zdjęcia z Flickra, bo na Picasie już się nie mieszczą;)Mam nadzieję, że to nie przez to nie widzisz zdjęć... U mnie działa.

   Usuń
 5. Też powinnam sobie takie coś wyczarować:) Piękny, pomysłowy adresownik!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. nieziemski! ma tylko jedną wadę - ja bym w nim nic nie wpisała, bo by mi było szkoda! :D taki jest genialny!

  OdpowiedzUsuń
 7. bardzo, bardzo udana tranfromacja, gratuluję!

  OdpowiedzUsuń
 8. wygląda zarąbiście!!! fantastyczne detale! warto było je chwilę przetrzymać :)

  OdpowiedzUsuń
 9. pieknie przelalas swoja wizje adresownika w papiery i stemple.

  OdpowiedzUsuń